logo

Relacja ze spotkania z firmą oferującą pracę

opiekun spotkanie01

opiekun spotkanie02

W dniu 6 listopada 2015r. gościła w Naszej Szkole Pani Anna Krupa-przedstawiciel Firmy Medipe z Wrocławia. W spotkaniu uczestniczyli słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie opiekun osoby starszej

MEDIPE Sp. z o.o. to działająca prężnie od 2011 roku firma świadcząca usługi opiekuńcze.
Do pracy w Niemczech w roli Opiekunek i Opiekunów osób starszych wyjechało dzięki naszemu wsparciu już ponad 3 tysiące osób. Wypracowane zaufanie, jakim obdarzają nas nasi klienci, to rezultat stosowanych przez nas zasad. Jedną z podstawowych jest indywidualne podejście do każdej osoby.

opiekun spotkanie03

opiekun spotkanie04

Przedstawiciel firmy Pani Anna Krupa zapoznała słuchaczy ze stanowiskiem: Opiekunka osoby starszej, przedstawiła zakres czynności, które należy wykonać na stanowisku opiekuna osoby starszej.
Podopieczny: w wieku 91 lat. Ma I stopień chorobowy i cierpi na początkującą demencję, choroby serca,. Ma problemy z komunikowaniem się oraz ma częściowo zaburzoną orientację czasowo-przestrzenną. Porusza się o rolatorze lub samodzielnie. Pacjent wymaga wsparcia przy ogólnej pielęgnacji ciała, ubieraniu i rozbieraniu, zmianie pieluch oraz przy całkowitym prowadzeniu domu.
Miejsce pracy: Büdelsdorf – leży w północnej części Niemiec nieopodal Kilonii.
Warunki mieszkaniowe: mieszka w dużym mieście w domu jednorodzinnym. Do najbliższego sklepu jest około 10 min na pieszo. Dla opiekunki przewidziany jest oddzielny w pełni wyposażony pokój z dostępem do internetu oraz czasem wolnym do ustalenia z rodziną.

Wymagania:
Doświadczenie w opiece nad osobą starszą.
Komunikatywna znajomość języka niemieckiego.
Prawo jazdy.

Oferta:
Legalne zatrudnienie, odprowadzone składki ZUS
Opieka polskojęzycznego koordynatora podczas trwania zlecenia
Dostęp do całodobowego numeru alarmowego w nagłych wypadkach