04/07/2024

        W dniu 14 czerwca 2024 roku grupa słuchaczy z terapii zajęciowej uczestniczyła w wycieczce do Wojsławia.  Zorganizowana została przez naszego nauczyciela Pawła Garncarza.

        Głównym celem wizyty było zapoznanie się słuchaczy z funkcjonowaniem Warsztatów oraz poznanie, w jaki sposób Warsztaty Terapii Zajęciowej stwarzają osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji zawodowej i społecznej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia.

        Nasi słuchacze odwiedzili papugarnię, alpakowe zoo, pracownię garncarstwa. Miłym punktem odwiedzin był wspólny poczęstunek. Punktem kulminacyjnym były wspólne zajęcia integracyjne, które dostarczyły wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

        Miło było widzieć, iż słuchacze z naszej Szkoły tak dobrze się odnaleźli się na tych zajęciach i udział w tych zajęciach sprawia im wiele satysfakcji.

        Serdeczne podziękowania dla Pana Pawła Garncarza za udostępnienie swoich pracowni, jak również zorganizowanie ciekawej wycieczki połączonej z zajęciami terapii zajęciowej.

 

dr Witold Pietruk-z-ca dyrektora Szkoły Policealnej Nr w Grodkowie

02/07/2024

Tegoroczni absolwenci studiów wyższych o kierunku doradztwo zawodowe i coaching kariery  tuż po obronie w dniu 26.06.2024r.. Gratuluję wszystkim zdobycia wyższego wykształcenia i życzę dalszych sukcesów na drodze edukacyjno-zawodowej. Promotor: Witold Pietruk, doktor nauk społecznych, nauczyciel akademicki WSHE Brzeg.

11/05/2024

        10 maja 2024 r. w naszej szkole Dniem Ratownictwa i Pierwszej Pomocy, z tej okazji opiekunów medycznych Szkoły Policealnej w Grodkowie odwiedziła Fundacja na rzecz edukacji rozwoju ratownictwa EDURES w osobach Pana Łukasza Markiewicza – ratownika medycznego i Mateusza Padoli – pracownika straży pożarnej. 

        Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas spotkania uczniowie-opiekunowie medyczni omawiali bezpieczną drogę do miejsca pracy, uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Dzięki takim zajęciom słuchacze zdobyli ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia. Panom ratownikom medycznym bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

        Osoba organizująca spotkanie – dr Witold Pietruk – opiekun grupy opiekunów medycznych.

23/04/2024

        Naszemu nauczycielowi składamy serdeczne gratulacje z okazji wyboru na funkcję Burmistrza Grodkowa. Jednocześnie życzymy dużo sił i energii oraz odporności, wiele dobrego zdrowia i pomyślnej realizacji zadań.
        Osoby Prowadzące Szkołę, Grono Pedagogiczne
        i sekretariat Szkoły

28/03/2024

Życzymy w te Wielkanocne Święta przede wszystkim zdrowia, spokoju, szczęścia, dobrego humoru oraz obfitego stołu, mokrego dyngusa i smacznego jajka. Życzy Grono Pedagogiczne i Dyrektor Szkoły.


Informujemy również że szkoła jest nieczynna od 28 marca do 3 kwietnia!

Ten serwis może używać plików cookies. Proszę wejść w naszą politykę prywatności po więcej informacji.

Nie pozwalaj

OK