27/04/2026

            I tak oto z końcem kwietnia dwadzieścioro absolwentów Branżowej Szkoły II Stopnia opuściła mury szkoły i ruszyła w szeroki świat. Jeszcze nie wszyscy wiedzą, co zrobią ze świeżo zdobytym średnim wykształceniem, z tytułami technika (pojazdów samochodowych i rolnika). Zakończenie roku szkolnego pierwszej grupy absolwentów było okazją do przypomnienia, jak powstała Branżowa szkoła II Stopnia. Edukacja, jak wiele drzwi otwiera kolejny stopień wykształcenia. Uczniowie żegnali się ze szkołą w gronie nauczycieli i dyrektora. Nastrój był podniosły, ale nie brakło też okazji do dobrej zabawy. Naszej dzielnej dwudziestce życzymy realizacji wszystkich dorosłych planów. Drodzy młodzi przyjaciele, nie bójcie się wierzyć, że możecie przenosić góry.


Opiekun grupy: dr Witold Pietruk

 Nauczyciel praktycznej nauki zawodu: dr Mateusz Menzel


09/12/2025

6 grudnia odwiedził naszą szkołę niezwykły gość — sam Święty Mikołaj! 🎅🏻✨i to wcale nie z listą nieobecności, ale z uśmiechem i drobnymi upominkami! 🎁


Dziękujemy Mikołajowi za wizytę i wszystkim, którzy pomogli stworzyć tę wyjątkową, pełną ciepła atmosferę. ♥️🎄

12/11/2025

        W dniu 12 listopada 2025 r. Średnie Szkoły dla Dorosłych w Grodkowie reprezentowane przez organ prowadzący szkołę - mgr Jolantę Pietruk i mgr Krzysztofa Ząbkowskiego podpisali porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu reprezentowaną przez Rektora Uczelni dr Aleksandrę Aszkiełowicz. 

        Mając na uwadze realizację szeroko rozumianej misji wyższych uczelni, ich edukacyjną i kulturotwórczą rolę w środowisku oraz dobro publiczne jakim jest edukacja społeczeństwa, a także zamiar zaspokajania społecznych potrzeb w zakresie podnoszenia kwalifikacji i kształcenia studentów oraz kadr naukowych, jak również promowania i upowszechniania ustawicznego kształcenia, strony niniejszej umowy wyraziły wolę podjęcia współpracy Współpraca obejmować będzie m.in.: Organizowanie wspólnych konferencji i seminariów naukowych, Konsultacje programów nauczania, Współpraca i opiniowanie rozwiązań w zakresie praktyk studenckich.

30/10/2025

        Pragniemy poinformować, iż przeszliśmy pozytywną weryfikację dotyczącą urządzenia nowej pracowni dla naszego Liceum. Wygraliśmy konkurs ogłoszony przez:  

        Dzięki projektowi zakupiliśmy bezpłatnie: meble „Ekopracownia”, stół laboratoryjny, Mikroskop Delta Optical z kamerą Delta, Zestaw do badania gleby z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy, Monitor interaktywny MYBoard Grey Arrow 75”, Szafka laboratyjna mobilna z zasilaniem elektrycznym w blacie, model DNA, zestaw do badania wody, szkielet człowieka, tułów człowieka, plansze, model procesu oddychania, układ krwionośny, układ trawienny. 

       Osoba odpowiedzialna za przygotowanie projektu: dr Witold Pietruk-nauczyciel 

24/10/2025

        W dniu 23.10.2025 r. odbyły się uroczyste obchody Wojewódzkiego Dnia Edukacji Narodowej, honorujące zasłużonych pracowników oświaty. Uroczystość otworzyli i powitali gości Opolska Kurator Oświaty Pani Joanna Raźniewska oraz Burmistrz Nysy Pan Kordian Kolbiarz. 

        Miło nam poinformować, że nasz kolega dr Witold Pietruk, pedagog szkolny 

i specjalny został odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Medal KEN jest odznaczeniem resortowym nadawanym za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

Ten serwis może używać plików cookies. Proszę wejść w naszą politykę prywatności po więcej informacji.

Zaakceptuj wszystkie Odrzuć